21.7.2019 Seminář Working Equitation s koňmi

21.7.2019 je pro vás připravený další seminář s koňmi, kde se máte možnost seznámit s disciplínou working equitation (pracovní jezdectví). Tato disciplína vám pomůže k všestrannému koni, který zvládne zajet drezurní úlohu v obdélníku, zároveň projet přes různé překážky, jako je můstek, branka, skok, najet na býka s garrochou v ruce a napíchnout kroužek. Během tréninku si budujete společnou důvěru a vše pod dohledem zkušeného trenéra Břetislava Růžičky (mistr ČR Working Equitation 2018) . Seminář je vhodný také pro pokročilé, kteří pilují své dovednosti a také pro ty, kteří chtějí vyzkoušet v akci býka Aloise 🙂

AKTUÁLNÍ PRAVIDLA WEČR najdete na www.wecr.cz/dokumenty/

SEZNAM PŘEKÁŽEK najdete http://www.wecr.cz/prekazky-we/

Přivítáme jezdce jak anglického, tak i westernového stylu. Nově rádi uvidíme i členy bezudidlového spolku ČBS. V květnu proběhly závody v Židovicích, kde již byla vypsaná soutěž pro bezudidlové a bezotěžové koně. (Facebook ČBS)

Seminář bude rozdělený na LOTY po dvou.
LOT 1 čas 09-10:30 hod.
LOT 2 čas 11-12:30 hod.
LOT 3 čas 13-14:30 hod.
Při zájmu můžeme přidat i další loty.
Pokud již víte, koho byste chtěli do svého lotu, napište to v přihlášce. Pokusíme se vyhovět.

Váš lot začne lehkým opracováním koně, za přítomnosti trenéra. Zvykání koně na prostředí. Pro nováčky rychlé teoretické seznámení s touto disciplínou. Následuje postupné překonávání workingových překážek. Řekneme si, na co se klade při překonávání větší důraz. Oprášíme si společně pravidla. „Co dělat když“ 🙂 Na konci si vyzkoušíte zajet celý trail sami (za doprovodu hudby), stejně jako byste byli na závodech.

Můžete se přihlašovat na seminář, zatím jsou volná místa

Odkaz na FB událost: Seminář Working Equitation Rtyně nad Bílinou

CENA SEMINÁŘE: 500,- Kč (platí se předem na účet)
Přihlášky posílejte na email jsrtyne@gmail.com
Do přihlášky uveďte:

  • Jméno a příjmení jezdce
  • Rok narození jezdce
  • Mobilní kontakt
  • Jméno koně
  • Rok narození koně
  • Pohlaví koně (kobyla, valach, hřebec)
  • Dosaženou výkonnost jezdecké dvojice (pokud máte)

Přihlášku vám následně potvrdíme emailem a zašleme vám platební údaje.

Pozor, počet míst je omezen! Přihlášky otevřené do naplnění semináře. Poté se můžete nahlásit jen jako náhradníci.

Proto, abyste mohli začít s tréninkem Working Equitation, měli byste zvládat krok, klus, a ovládat koně na kruhu ve cvalu. To jsou minimální požadavky.

Musí být dodržované veterinární směrnice pro přesun koní na aktuální rok. 
Platné očkování, Udělané krve vylučující AIE – platí max. 12 měsíců od odebrání vzorku.

TĚŠÍME SE NA VÁS

Býk Alois – Working Equitation

Tak je doma! Dnes jsme ho dovezli z Berlína. Moc děkujeme Romanovi Vojtěchovi za odvoz. Cestu jsme zvládli perfektně.. a musím říct, že po dálnici do Berlína jsme se náramně bavili 😀 Ve stylu „Kdo neskáče, není Čech“ co ten lehký vozejk dělal s autem.. no, byli jsme pěkně vyskákaní 😀 Cesta domů byla už o něco lepší.

Po příjezdu jsme toho kusance rozbalili a volali na koně, ať se přijdou seznámit. Moc se jim z trávy nechtělo, až jsem pro ně musela zajít do výběhu.Čekali jsme teda větší šok.. Nejstarší Linda, jak kdyby si ho nevšimla.. úplně v klidu a ještě u něho začala pít. Puberťačka Dory věděla, že je něco jinak a byla ostražitější.. tuhle náladu přenesla lehce na Legolase, ale ten vzápětí pochopil, že je to v pohodě. 🙂 No.. tak uvidíme, jak se bude tvářit na závodech.

A vy, kdo jste se přihlásil na sváteční seminář WE 1.5. do Rtyně, tak ho poznáte také. 🙂