Koně ve stáji

LINDA
*27.4.1991, + 12.7.2019
Otec: 268 DIETWARD 51
Matka: ZČ 927 LEGIE po 92 GRANÁT 43
Majitel: Břetislav Růžička

Linda pocházela ze západních čech, od chovatele koní p. Kozy ze Svržna.
Linda měla za sebou bohatou sportovní kariéru v parkurovém skákání, mimo jiné účast na mistrovství světa v moderním pětiboji ( 1997 ), mistrovství ČR juniorů ( 2000 ). Na parkuru dosáhla výkonnosti stupně „S“ tj. výška překážek do 130 cm, v soutěži mini maxi pak 150 cm.
Na konci sezony 2008 ukončila Linda svou sportovní kariéru a odešla do zaslouženého důchodu. Do konce roku 2016 aktivně pomáhala s výukou ježdění a byla skvělou učitelkou. Každý, kdo ji zná, ví, že byla tlačivá a nic nedá zadarmo. Skvělá možnost, jak si procvičit pobídky. Několik let si užívala na pastvě se svým synem Legolasem a dalšími koníky.   Když přišel její čas, měla nás po jejím boku až do konce. Myslíme na tebe a nikdy nezapomeneme.

LEGOLAS
Narozen: 8. 6. 2003
Otec: 521 LIBERTUS
Matka: Linda (po 268 DIETWARD 51)
Majitel: Břetislav Růžička

Legolas je světlý ryzák, narodil se v Knínicích, v 5 měsících jsme ho převezli do Židovic, kde vyrůstal s dalšími hříbaty do svých 3 let, poté jsme si ho přivezli do Teplic, jako hřebec by nemohl chodit do stáda se všemi koňmi, tak jsem se rozhodl ho hned po příjezdu vykastrovat. Po rekonvalescenci jsme začali obsedat.
S Legolasem jsme se vydali nejdříve v roce 2008 na hobbíky. Následně od roku 2009 na závody do Mostu – obtížnost „Z“ a „ZL“ . v Židovicích se zúčastnil soutěží „ZL“ a v Ústí nad Labem “ Z“.

  • V roce 2010 Legolas s Lindou nechyběli na „Dubském Dostavníku“, kde spolu s dalšími kamarády předvedli jezdeckou show.
  • V roce 2013 se Legolas účastnil sportovních soutěží – drezury, parkury a jízd zručnosti. Pomáhal i bývalým členkám – Štěpce Z. a Nikče V. v průpravě ježdění.
  • V roce 2014 měl Legolas bohatou účast na parkurových závodech. Nikole Vosmikové umožnil účast na oficiálních závodech. Břeťa Růžička s Legolasem vyskákali 4. místo na Seriálu závodů SaS Cup a zároveň vybojovali v Karlových Varech 1.místo ve Working Equitation – třída S.
  • Sezona 2015 – velmi stručně 🙂 Legolas s Břeťou projeli několik závodů v severních Čechách. Ke konci sezony si skočili již Elkové parkury. V srpnu si také zajeli na domácích závodech ve Working Equitation, kde ve třídě S zvítězili.
  • Sezona 2016 – Účast na skokových soustředěních, workingových seminářích. Na mistrovství ČR ve Working Equitation ve Svinčicích se umístili s Břeťou na bronzovém místě.
  • V roce 2017 Legolas dělal parťáka i Lence K. , Natce K. a našem dětem a společně si přivezli pár mašliček i z prvních míst. Natka s Legouškem dokonce v silné konkurenci zvítězili v Tasově na závodech WE v základní třídě.  Na mistrovství Working Equitation v Jihlavě vybojoval Legolas s Břeťou stříbrné místo a titul vicemistr ČR.
  • Sezona 2018 byla pro Legolase velice úspěšná.  V Královicích na MČR Working Equitation zvítězili s Břeťou R. v nejvyšší vypsané soutěži titul Mistr ČR. Zároveň po celou sezonu byl k dispozici juniorům a dětem v jezdeckém klubu . pomohl jim k získání jezdecké licence a dalším hezkým umístěním. V parkurové disciplíně výkonnost 120cm. 

DORY
Narozena: 27. 3. 2012
Otec: –
Matka: 39/94 Donna Karan po Natiello
Majitel: Marie Růžičková

Dory je kříženec teplokrevníka. Ryzé barvy s odznaky. Narodila se ve stáji Lentredo (Bystřice). Poté byla ustájena na OR ranči. Po jedné nemilé události hledala Dory svého nového majitele. Dne 8.3.2013 jsme se jí ujali a bereme ji jako nového člena do stáda.
Dory se obsedala v 5 letech.  Stále se věnujeme práce ze země. Nikam nespěcháme. Občas ji vezmeme na jízdárnu a přiučujeme základní přiježděnosti. Dory je učenlivá. Lehce temperamentní, ale k jejímu věku zcela normální. Hlavně když se nenechá chytit ve výběhu. To má po své mamince 😀 Musíme ji naučit jisté rutině, aby ježdění brala jako její práci 🙂 a následně si užila odměnu volného pohybu ve výběhu.  Účastnila se již akcí s cizími koňmi – Skok do nového roku, semináře working equitation. Při trénincích si prošla v sedle s Břeťou několik workingových překážek a vcelku jí to šlo moc dobře. 

 

LINDA (LINDUŠKA)
Narozena: 24. 4. 2005
Otec: –
Matka: –
Majitel: Jezdecký spolek Rtyně

Naše první ponička. Dostala se k nám od Aničky Lálové ze Žatce. Hned od začátku jsme si ji zamilovali. Je skvělý parťák k dětem. S dětmi trénuje a závodí v soutěžích zručnosti a  Working Equitation.