Koně

LEGOLAS
Narozen: 8. 6. 2003
Otec: 521 LIBERTUS
Matka: Linda (po 268 DIETWARD 51)
Majitel: Břetislav Růžička

Legolas je světlý ryzák, narodil se v Knínicích, v 5 měsících jsme ho převezli do Židovic, kde vyrůstal s dalšími hříbaty do svých 3 let, poté jsme si ho přivezli do Teplic, jako hřebec by nemohl chodit do stáda se všemi koňmi, tak jsem se rozhodl ho hned po příjezdu vykastrovat. Po rekonvalescenci jsme začali obsedat.
S Legolasem jsme se vydali nejdříve v roce 2008 na hobbíky. Následně od roku 2009 na závody do Mostu – obtížnost „Z“ a „ZL“ . v Židovicích se zúčastnil soutěží „ZL“ a v Ústí nad Labem “ Z“.

  • V roce 2010 Legolas s Lindou nechyběli na „Dubském Dostavníku“, kde spolu s dalšími kamarády předvedli jezdeckou show.
  • V roce 2013 se Legolas účastnil sportovních soutěží – drezury, parkury a jízd zručnosti. Pomáhal i bývalým členkám – Štěpce Z. a Nikče V. v průpravě ježdění.
  • V roce 2014 měl Legolas bohatou účast na parkurových závodech. Nikole Vosmikové umožnil účast na oficiálních závodech. Břeťa Růžička s Legolasem vyskákali 4. místo na Seriálu závodů SaS Cup a zároveň vybojovali v Karlových Varech 1.místo ve Working Equitation – třída S.
  • Sezona 2015 – velmi stručně 🙂 Legolas s Břeťou projeli několik závodů v severních Čechách. Ke konci sezony si skočili již Elkové parkury. V srpnu si také zajeli na domácích závodech ve Working Equitation, kde ve třídě S zvítězili.
  • Sezona 2016 – Účast na skokových soustředěních, workingových seminářích. Na mistrovství ČR ve Working Equitation ve Svinčicích se umístili s Břeťou na bronzovém místě.
  • V roce 2017 Legolas dělal parťáka i Lence K. , Natce K. a našem dětem a společně si přivezli pár mašliček i z prvních míst. Natka s Legouškem dokonce v silné konkurenci zvítězili v Tasově na závodech WE v základní třídě.  Na mistrovství Working Equitation v Jihlavě vybojoval Legolas s Břeťou stříbrné místo a titul vicemistr ČR.
  • Sezona 2018 byla pro Legolase velice úspěšná.  V Královicích na MČR Working Equitation zvítězili s Břeťou R. v nejvyšší vypsané soutěži titul Mistr ČR. Zároveň po celou sezonu byl k dispozici juniorům a dětem v jezdeckém klubu . pomohl jim k získání jezdecké licence a dalším hezkým umístěním. V parkurové disciplíně výkonnost 120cm. 
  • 2021 – Legolas se učastnil mezinárodních závodů v Polsku. Kde ve třídě CC (Naše P) vyjel s Břetou 2.místo. Na mistrovství ČR v Královicích si vybojovali krásnou bronzovou příčku.
  • 2022 – únor Premiéra při tréninku se zahraničním španělským trenérem Javierem Simonem  ve Svinčicích. Byla to skvělá zkušenost a rozhodně to stálo za to. Mezinárodní závody Czech Summer v květnu – s Břeťou Růžičkou 2.místo třída P. WEČR národní závody v Mostě 2.místo v třídě P. Mistrovství ČR 2.místo s Břeťou Růžičkou v kategorii senioři. 

 

LINDA (LINDUŠKA)
Narozena: 24. 4. 2005
Otec: –
Matka: –
Majitel: Jezdecký spolek Rtyně

Naše první ponička. Dostala se k nám od Aničky Lálové ze Žatce. Hned od začátku jsme si ji zamilovali. Je skvělý parťák k dětem. S dětmi trénuje a závodí v soutěžích mladého workera ve WEČR  (Working Equitation).  Od roku 2018 pomáhá v ponyškolce dětem s péčí o koně a základy ježdění.