Koně prodané

 

      

        

 

Dory si našla v roce 2021 nového majitele – Alžbětu Radovou 
a je ustájena na ranči Ranch Oak Valley.

Nabízíme k prodeji kobylku DORY. – Pouze jako společníka, nebo na vyjížďky případně do trailových soutěžích ve working equitation. Rozhodně není vhodná na skoky a drezurní práci v obdélníku. Kobylka měla již vážného zájemce >> ale po veterinární kontrole a rentgenech bylo zjištěno: Po dlouhodobé špatné korektuře kopyt má křivou přední nožku (lehce vtočenou) – což nedělá dobře chrupavce u kopyta. Ta se v jednom místě hodně namáhá a usazuje se tam příliš minerálů. Pro zátěž do sportu to tedy není. K dispozici zpráva od veta, která se dělala nedávno posledním zájemcem, který chtěl Dory do parkurů.

Jinak je po všech stránkách zdravá a dobře krmitelná. Nenáročný kůň, který byl na pastvě. Přes noc mají koně otevřené dřevěné stáje a kousek výběhu. V zimě se nedekuje. Nikdy nebyla okovaná a nebyla nemocná. Pravidelně očkovaná, odčervená. Má udělané krve a očkování herpes 2.dávku. Pravidelně dělané zuby.

Narozena: 27. 3. 2012
Otec: –
Matka: 39/94 Donna Karan po Natiello
Majitel: Marie Růžičková

Dory je kříženec teplokrevníka. (ČT-fjord) Ryzé barvy s odznaky. Trocha historie o ní: Narodila se ve stáji Lentredo (Bystřice). Poté byla ustájena na OR ranči. Po jedné nemilé události hledala Dory svého nového majitele. Dne 8.3.2013 jsme se jí ujali.
Dory se obsedala v 5 letech.  Věnovali jsme se práce ze země. Nikam se nespěchalo. Probíhal trénink základní přiježděnosti na jízdárně. Dory je učenlivá. Lehce temperamentní. Vhodná pro pokročilého jezdce.

Účastnila se již akcí s cizími koňmi – Skok do nového roku, semináře working equitation. Na otevřených závodech working equitation. Zvládá workingové překážky jako je můstek, branka, ulička s couváním apod.

Budeme prověřovat, do jakého zázemí koník půjde. Nesmí být sama.

Guaraní – hřebec Lusitano Cruzado – PRODANÝ

Guarani k nám dojel 15.10.2022 ze Španělska. Je to hřebeček Cruzado Lusitano. Skvělý charakter. Drezurní sport (vyjetá výkonost ve Španělsku San Jorge). Vhodný i pod zkušenějšího juniora – v tréninku pod trenérem. Určitě by byl vhodný i do working equitation. Na prodej za 350tis.Kč. Nově napasové sedlo Zaldi s opěrkami na stehno (TM system – dá se imbusem nastavovat)