Pony školka

ROK 2023 – od dubna se budeme vídat každý čtvrtek od 16:30hod.

Aktualizace k 27.06.2023

  • Pokud byste někdo chtěl využít individuální lekce dopoledne, je možné po předchozí dohodě. Cena 500Kč (2hodinky – včetně čistění, místování a ježdění)
  • Jelikož je velký zájem a rádi bychom zachovali kvalitu a cenu ponyškolku – budeme opravdu pečlivě vybírat rodiče 🙂 Kteří děti podpoří a mají možnost se zapojit do našich akcí.

Docházka: Každý čtvrtek (včetně svátků) od 16:30 hod.

S dětmi strávíme zhruba 2 hodinky. (Ze zkušenosti i déle 😀 )

Pro koho je Pony školka vhodná? – Pro děti od 2 – 7 let

Jak to u nás během Pony školky probíhá? – Sejdeme se v určený čas u stájí. Děti se převlečou ke koním (pokud ještě nejsou) Stačí mít na sobě pohodplné věci na ven, co si mohou ušpinit. Důležité jsou dlouhé nohavice a rukávy, plné boty (za každého počasí). Rodiče (doprovod) zůstává s námi po celou dobu Pony školky (cca 2 hodiny).

Jdeme se pozdravit s koníky a cestou si řekneme co budeme ten den dělat. Začíná se vždy ve stájích, poklidíme poničce její box (vymístujeme), doplníme vodu. U toho si povídáme o konících, zvířátkách, přírodě. Děti se seznamují s prostředím kolem koní.

Vyhřebelcujeme společně poničku. Děti se od začátku učí správný přístup, jak se kolem koně pohybovat, jak ho vyčistit a čím. Dozví se, proč je důležité pečovat o srst, kopyta a hřívu. Osvojí si názvy různých předmětů, které se u koní používají. Učí se trpělivosti.

Vydáme se společně na jízdárnu, kde se děti prostřídají na poničce a osvojí si správný pohyb na koni (rovnováhu, klid) Naučí se správně koně pobízet do kroku a klusu. Ostatní děti jsou zabavené jinou činností (pohybové hry, překonávání překážek, apod.)

Při návratu z jízdárny se vracíme do „futerny“ připravit žrádlo pro koně. Děti se učí, čím se koně krmí. Osahají si různé krmivo a sami vše pod dozorem připraví. Učí se zodpovědnosti a přesnosti. Stávají se členem týmu a navzájem si pomáhají.

Do Pony školky se nechodí za odměnu! Je to pravidelný kroužek, který se koná za každého počasí. Děti se učí, že koně potřebují minimálně každý den vyčistit boxy a nakrmit. Tento sport není jako fotbal, kdy mohu mičudu strčit na týden do skříně. Docházku prosím berte vážně. Nemoci a vážné důvody pochopitelně omlouváme. Jen bychom rádi s rodiči spolupracovali a učili děti důslednosti. 🙂

Během roka pořádáme různé jezdecké závody – hry. Děti mají možnost se zúčastnit a odnést si domu ocenění (flot, medaily, pohár, dáreček apod.)

V pony školce neuděláme z vašich nejmenších špičkové jezdce 🙂 Ale přiblížíme jim přírodu, zvířátka a třeba v nich vybudujeme lásku k jezdectví a budeme se vídat i dále v jezdeckém kroužku pro starší.

Kolik se za Pony školku platí?

Kdo se hlásí do Pony školky, vyplní nám přihlášku do Jezdeckého spolku Rtyně za symbolickou částku 200,- Kč na rok. Pak má nárok využívat Pony školku za 600,- Kč na měsíc (platí se vždy na měsíc dopředu) 

Chtěli jsme vám vyhovět, abyste nemuseli platit příspěvek na celý rok dopředu, proto platíte částku 600Kč měsíčně. Pokud nebudete moci přijít na kroužek,  tak se náhrada nekoná. Pokud ale budu muset lekci ponyškolky zrušit já, tak  vám lekci nahradím jiným termínem, na kterém se domluvíme. Děkuji vám za  pochopení.

Máte-li zájem kontaktujte mě: +420 725 958 257, jsrtyne@gmail.com