Seminář working equitation 05/2021

!!! VZHLEDEM k novému VETERINÁRNÍMU NAŘÍZENÍ (očkování herpes) měníme datum semináře z 24.-25.4. na 8.-9.5.2021.

Přijeďte se seznámit s disciplínou working equitation (WE) nebo dopilovat vaše zkušenosti před závody a vyzkoušet si překážky, které vás čekají.
Závody na stejném místě pravděpodobně proběhnou 5.-6.6.2021.

Disciplína WE vám pomůže k všestrannému koni, který zvládne zajet drezurní úlohu v obdélníku, zároveň projet přes různé překážky, jako je můstek, branka, skok, najet na býka s garrochou v ruce a napíchnout kroužek. Během tréninku si budujete společnou důvěru a vše pod dohledem zkušeného trenéra Břetislava Růžičky. Seminář je vhodný pro začátečníky i pokročilé a také pro ty, kteří chtějí vyzkoušet v akci býka Aloise.

AKTUÁLNÍ PRAVIDLA WEČR i ČBS najdete na www.wecr.cz/dokumenty/
SEZNAM PŘEKÁŽEK najdete http://www.wecr.cz/prekazky-we/

Přivítáme na semináři jezdce jak anglického, tak i westernového stylu. Již 3. rokem je pracovní jezdectví nakloněno také pro bezudidlové ježdění! Český bezudidlový spolek (ČBS) společně s námi vytvořili nástavbu pravidel pro working equitation. Najdete také mezi dokumenty pod stejným odkazem.

OBSAZENOST VÍKENDOVÉ SEMINÁŘE

Seminář bude rozdělený v sobotu i v neděli na LOTY po dvou.
LOT 1 čas 09-10:30 hod.
LOT 2 čas 11-12:30 hod.
LOT 3 čas 13-14:30 hod.
LOT 4 čas 15-16:30 hod.
LOT 5 čas 17-18:30 hod.

Beru v potaz, že ti co byli přihlášení na dubnový seminář mají jako první možnost přihlášení. Pokud již víte, koho byste chtěli do svého lotu, napište to následně v přihlášce. Pokusíme se vyhovět.

Váš lot začne lehkým opracováním koně, za přítomnosti trenéra. Zvykání koně na prostředí. Pro nováčky rychlé teoretické seznámení s touto disciplínou. Následuje postupné překonávání workingových překážek. Řekneme si, na co se klade při překonávání větší důraz. Oprášíme si společně pravidla. „Co dělat když“ 

 Na konci si vyzkoušíte zajet celý trail sami (za doprovodu hudby), stejně jako byste byli na závodech. CENA SEMINÁŘE: 500,- Kč (platí se předem na účet)

Vzhledem k tomu, že se nám hlásí i zájemci, co nemají v pořádku veterinu dle nového nařízení, tak posílám odkaz na online přihlášku jen těm, kteří se mi ozvou zprávou, emailem na jsrtyne@gmail.com, nebo na našem Facebooku.


Kůň může na akce mezi koně (svody) – seminář, závody, apod. jen pokud je v imunitě na herpes. Tj. 14 dní po druhé vakcinaci. Schéma očkování (Bioveta) 1.dávka -> po měsíci 2.dávka -> za dalších 14 dní můžete vyjet.  Pokud neočkujete, můžete koni nechat udělat PCR test. Platnost testu a více info u vašeho veta.

Proto, abyste mohli začít s tréninkem Working Equitation, měli byste zvládat krok, klus, a ovládat koně na kruhu ve cvalu. To jsou minimální požadavky.
Můžete přijet i s koněm, kterého povedete na ruce mezi překážkami. Koně tím navyknete na různé překážky a bubáky.

Musí být dodržované veterinární směrnice pro přesun koní na aktuální rok.
Platné očkování, udělané krve vylučující AIE – platí max. 1rok od odebrání vzorku.
POZOR NOVĚ I očkování na herpes nebo platný PCR test koně. Těšíme se na vás.